Вторник, 16.07.2019, 00:01

Приветствую Вас Гость | RSS | Главная | Історія навчального закладу | Регистрация | Вход

 

ІСТОРІЯ ЗАКЛАДУ

 

В рік, коли Україна стала самостійною та незалежною, розпочався літопис Енергодарського навчально – виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад ІІ – ІІІ ступенів – міжшкільний навчально-виробничий комбінат» Енергодарської міської ради.

На базі вечірньої школи, рішенням сесії Енергодарської міської ради №8 від 24.04.1991 р. був створений міський Центр освіти молоді.

Основною потребою у відкритті унікального навчального закладу було:

-                обмеженість у виборі навчальних закладів у межах міста;

-                велике бажання як батьків, так і дітей отримувати професійну підготовку і загальну освіту у своєму місті.

Так був покладений початок створення в м. Енергодарі навчального закладу нового типу, який не має аналогів і сьогодні.

Восени 1991р. було відкрито шість груп за такими спеціальностями: водій (категорії «В», «С»);вихователь дошкільних закладів; швачка з шиття легкого жіночого одягу; продавець продовольчих товарів; молодша медсестра.

На підставі обліку соціального замовлення 27.08.1992 року рішенням Виконавчого комітету Енергодарської міської ради народних депутатів за №212 на базі Центру освіти молоді та міжшкільного навчально-виробничого комбінату був створений Центр загальної і професійної підготовки молоді (ЦЗППМ).

За роки функціонування і розвитку установи значно розширився контингент учнів і надання освітніх послуг. Так, у 1992-1993 н.р., загальна кількість учнів складала 128 чоловік і навчання проводилось по шести вищеназваних професіях. Сьогодні контингент учнів складає 1300 чол., навчання ведеться з 12 професій.

У 1997 році ЦЗППМ вперше одержав ліцензію на первинну професійну підготовку кваліфікаційних працівників по професіях з правом видачі дипломів кваліфікованого працівника:кухар-кондитер; оператор комп’ютерного набору; продавець продовольчих товарів; секретар-друкарка;слюсар з ремонту автомобіля; кравець.

З метою залучення  в навчальну діяльність підлітків, що з різних причин не відвідували або нерегулярно  відвідували денну  школу, у жовтні 1998р. був створений навчально-консультаційний пункт, як підрозділ ЦЗППМ, контингент якого склав 196 учнів з 6 по 12 класи.

З 1 серпня 2003 року ЦЗППМ виходить на самостійний баланс фінансування з місцевого бюджету.

Правонаступником міського центру освіти молоді (скорочено ЦОМ, ЦЗППМ) є Енергодарський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад ІІ-ІІІ ступенів  –  міжшкільний навчально-виробничий комбінат» Енергодарської міської ради Запорізької області (скорочена назва ЕНВК «ЗНЗ ІІ-ІІІ ступенів – МНВК» далі ЕНВК «ЗНЗ-МНВК» або Комплекс).

Комплекс здійснює свою діяльність відповідно до Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про професійну-технічну освіту», інших нормативно-правових документів та власного статуту, затвердженого рішенням Енергодарської міської ради від 26.01.2005 року №36 та зареєстрованого рішенням Виконавчого комітету міської Ради №27 від 17.02.2005року.

Основною метою діяльності Комплексу є відображення головного напрямку розвитку навчального закладу, а саме:

  •     надати можливість кожній молодій людині реалізувати право на одержання загальної середньої освіти в різних її формах;
  •    створити умови для подальшого фізичного та інтелектуального розвитку особистості, носія національної культури;
  •   здійснити професійну підготовку конкурентноздатних громадян, що володіють необхідною кваліфікацією для роботи у виробничій і соціальній сферах, особистісними властивостями, що забезпечують  гарантію попиту на ринку праці і підприємницької діяльності;
  •    посилення впливу навчального закладу на соціалізацію особистості учня, його адаптації до нових економічних умов, його самовизначення у відношенні майбутньої професії;
  •     сприяти відродженню духовної культури, формувати фізично здорове, духовно багате покоління.

ЕНВК «ЗНЗ-МНВК» за 20 років отримав значний позитивний досвід у допрофесійній та професійній підготовці старшокласників міста.

Право на надання освітніх послуг за рівнем загальної середньої освіти ІІ-ІІІ ступенів та професійної освіти на рівні кваліфікаційних вимог до підготовки з робітничих професій, курсового професійно-технічного навчання,  підвищення кваліфікації засвідчується відповідними ліцензіями Міністерства освіти і науки України: серія АВ №301703, серія АВ №328743.

У грудні 2006 року Державною акредитаційною комісією прийнято рішення від 26.12.2006 р. протокол №64 надати Енергодарському навчально-виховному комплексу свідоцтво про атестацію умов реалізації освітньої діяльності, пов’язаної з професійною та загальноосвітньою підготовками нашого навчального закладу, терміном на 10 років.

За 20 років роботи ЕНВК відпрацьована на практиці така структура навчально-виховного комплексу:  

  • загальноосвітнього відділення (класи очної форми навчання з отриманням повної загальної середньої освіти);
  •     відділення допрофільної і допрофесійної підготовки учнів 8-10х та 10-11х класів шкіл міста;
  •  відділення курсової підготовки та підвищення кваліфікації;
  •    допоміжні служби: адміністративно-господарська частина, відділ кадрів, соціально-психологічна служба, служба охорони праці.

У Комплексі в цілому працює 70 осіб. 35 з них - педагоги, в тому числі 2 вчителя - методиста, 6 спеціалістів вищої категорії. Два вчителі нагороджені нагрудним знаком "Відмінник освіти України". З дня заснування тут працюють директор навчального закладу Людмила Сергіївна Роман, вчитель історії Любов Іванівна Тешлюк, вчитель української мови Світлана Володимирівна Шапко.

Мы переехали


Онлайн 1
Гостей 1
Читателей 0