Пятница, 29.03.2024, 11:32

Приветствую Вас Гость | RSS | Главная | Швея | Регистрация | Вход

Кравець:

Загальна характеристика:

Швачка одягає нас і влітку, і взимку, і восени, і навесні, даруючи нам красиві сукні та сарафани, спідниці та блузки, пальта і куртки.
У давні часи, коли первісні люди носили одягу зі звіриних шкур, вони навчилися зшивати їх за допомогою волової жив. А первісна голка була тонку, але міцну, загострену пластинку з каменю.
Значно пізніше з'явилися сталева голка і льняна нитка, і на багато десятиліть вони залишалися головним інструментом швачки. З їх допомогою майстра зшивали шматки шкіри, хутра, тканини.
У XVIII - XIX століттях з'явилися перші швейні машини. Спочатку вони виконували тільки найпростіші операції по зшивання країв тканини, але поступово механіки вносили в пристрій швейних машин все нові і нові удосконалення.
І ось за допомогою швейної машини стало можливо не тільки шити, а й вишивати, обметувати петлі, підстьобувати підкладку і навіть пришивати ґудзики.
Особисті якості:
Швачка - професія жіноча. Акуратність, смак, строгість до найдрібніших деталей і подробиць, вивіреність кожного руху, посидючість. Рідкісний чоловік поєднує в собі ці якості, а в кожній жінці вони завжди присутні. Будь-яка жінка за визначенням природжена швачка.
Товариськість - вміння легко і вільно спілкуватися з замовником, вміння його вислухати і зрозуміти, як йому хочеться побачити своє нове пальто або плаття.
А ще їй потрібен смак, вміння працювати акуратно, ретельно, домагаючись досконалості, щоб люди сказали: "У цій швачки - золоті руки!"
Освіта (Що треба знати?):
Швачка повинна знати технологію швейного виробництва; види тканин, їх кравецькі властивості, спосіб конструктивні особливості, принципи роботи устаткування, правила догляду за ним.
Вона повинна вміти підбирати номери голок і ниток, регулювати натяг нитки, висоту підйому лапки і величину її тиску, довжину стібка; регулювати швидкість машини при виконанні різних видів швів; готувати крій до роботи, перевіряти його якість; виконувати різні рядки, з'єднувати деталі виробів за допомогою швів; здійснювати догляд, чищення і змащення машин, усувати неполадки в них.
Місце роботи та кар'єра:
Зараз це багато в чому залежить від того, де працює швачка. Шиє він одяг за індивідуальним замовлення, працює в ательє або на швейній фабриці. Якщо майстер працює в ательє, то входить до складу невеликої бригади, в якій у кожного свої обов'язки.
Хтось із кравців виконує ручні роботи за допомогою голки, ножиць, шматочка крейди, хтось працює на швейних машинках - з'єднує деталі одягу за допомогою швів і строчок, хтось зайнятий прасуванням сукні, пальто або блузки. Важливо, щоб готова річ порадувала замовника!
Якщо швачка працює на швейній фабриці, то тут вона входить до складу великого колективу. Одяг на фабриках шиють великими партіями, а моделі розробляють модельєри. Розкроєну тканину передають в бригаду: одні з них зметують її, інші зшивають, треті прасують.
Рівень оплати роботи швачки безпосередньо залежить від таких факторів, як тип створюваних виробів, якість і швидкість виконання роботи, рівень професіоналізму, тип і репутація підприємства, де працює фахівець. Найвищі доходи передбачає робота у відомих ательє або організація приватного бізнесу.
Важливим є і можливість шити одяг для себе і своїх близьких. З одного боку, це дозволяє економити значні суми на покупку одягу (адже тканина коштує набагато менше, ніж готовий виріб в магазині).
З іншого ж боку, швачка може створювати оригінальні ексклюзивні речі і завжди виглядати красиво, елегантно і бути несхожою на інших, що в сучасному світі цінується досить високо.

Мы переехали


Онлайн 1
Гостей 1
Читателей 0