Понедельник, 17.06.2019, 10:40

Приветствую Вас Гость | RSS | Главная | Дослідно - експерементальна робота | Регистрация | Вход


«Відпрацювання технології   допрофесійного та профільного навчання за технологічним напрямом на базі ЕНВК «ЗНЗ ІІ- ІІІ ступенів – МНВК»Енергодарської міської ради  Запорізької області та загальноосвітніх навчальних закладів в умовах малого міста»

за період з квітня 2011 по липень 2013р.

 

 Науковий керівник дослідно-експериментальної роботи:

Старовойт Надія Петрівна,

директора НМЦ ПТО у Запорізькій області

 

Відповідальний за  дослідно-експериментальну роботу:

Роман Людмила Сергіївна

директор ЕНВК «ЗНЗ ІІ-ІІІ  - МНВК»

 

Енергодарський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад ІІ-ІІІ ступенів-міжшкільний навчально-виробничий комбінат» отримав статус експериментального навчального закладу з квітня 2011 року по червень 2014 року. Програма дослідно-експериментальної роботи спрямована на здійснення теоретико-практичного дослідження з питань впровадження створеної інноваційної системи допрофесійного та профільного навчання учнів (за технологічним профілем), адаптованої до умов і особливостей малого міста. Даний експеримент передбачає урахування соціально-економічних, соціально-педагогічних умов, менталітету мешканців малого міста, які впливають як на потреби суспільства в характері інноваційних перетворень, так і на перебіг інноваційних процесів.

Головна ідея дослідно-експериментальної роботи – мотивація учнів до професійної діяльності, уявлення про майбутню професію, випробування на практиці робітничої спеціальності та отримання власного досвіду.

Мета дослідно-експериментальної роботи:

Забезпечення наступності освіти, формування теоретичних і практичних основ координації діяльності ЗНЗ ЕНВК «ЗНЗ ІІ – ІІІ ступенів – МНВК» Енергодарської міської ради Запорізької області в умовах профільного навчання; теоретичне обґрунтування і експериментальна перевірка ефективності організаційно – педагогічних умов координаційної діяльності загальноосвітніх навчальних закладів міста в умовах допрофесійного та профільного навчання (технологічний профіль).

В основу програми дослідно-експериментальної роботи покладено системний підхід у дослідженні ефективності моделі координаційної діяльності в умовах допрофесійного та профільного навчання (технологічний профіль) в освітній системі малого міста. 

Дослідно-експериментальна робота розрахована на чотири етапи:

 

  1.     діагностично-аналітичний (2010 -2011 н. р.);
  2.     конструктивно-моделюючий (2011-2012 н. р.);
  3.        розвивально-формуючий (2012-2013 н. р.);
  4.    концептуально-узагальнюючий (2013-2014 н. р.).

 

Кожен етап роботи розпочинається з планування та розробки Програми на поточний період роботи в дослідному напрямі згідно отриманих результатів та поставлених задач (Додаток Програми проведення дослідно-експериментальної роботи І-IV етапи)

Навчальний заклад приймав участь у різноманітних конкурсах та конкурсах-виставках, розповсюджуючи досвід досліджень над якими працює педагогічний колектив.

Матеріали підготовчого етапу дослідно-експериментальної роботи були представлені на виставці «Освіта України ХХІ ст.» у 2010р. в м.Запоріжжя та відзначені Почесною грамотою за плідну та багаторічну роботу з підготовки та виховання молодих кваліфікованих робітничих кадрів, за вагомий вклад у проведення роботи щодо оновлення змісту освіти, методичного забезпечення організації професійного навчання на основі новітніх технологій..

Інші результати:

ü Грамота "За активну участь у розробках та презентаціях інноваційних проектів професійної технічної освіти Запорізької області" –2010р.

ü Почесна грамота за оновлення змісту освіти професійного навчання на основі нових технологій – 2010р.

ü Диплом Запорізької обласної академії післядипломної педагогічної освіти за участь у виставці «Освіта запорізького краю – 2011». – 2011р.

ü Диплом Запорізької обласної академії післядипломної педагогічної освіти за участь у виставці «Освіта запорізького краю – 2012». – 2012р.

ü Диплом Запорізької обласної академії післядипломної педагогічної освіти за участь у виставці «Освіта запорізького краю – 2013». – 2013р.

Протягом ІІ-ІІІ етапів дослідно-експериментального періоду було опубліковано дві статті:

    «Стране нужны рабочие руки» міська газета «Чемодан» червень 2011р.;

    «Рабочие профессии в Украине по-прежнему нужны» в рубриці «ОСВІТА»

    Енергодарська міська газета «РОСТ» №12(369) від 29.03.2012; (додаються)

Діяльність дослідної роботи відображено на освітньому сайті НМЦ ПТО у Запорізькій області та на веб-сайті ЕНВК «ЗНЗ-МНВК».

 В 2013-2014році організована робота над Програмою ІV (концептуально-узагальнюючого) етапу дослідно-експериментальної роботи. Згідно наказу від 28.08.2013 №322 «Про організацію роботи педагогічного колективу Комплексу над ІV (концептуально-узагальнюючим) етапом дослідно- експериментальної діяльності на 2013-2014 н.р.» продовжується діяльність педколективу в дослідно-експериментальній роботі за темою: «Відпрацювання технології допрофесійного та профільного навчання за технологічним напрямом на базі ЕНВК «ЗНЗ ІІ-ІІІ ступенів – МНВК» Енергодарської міської ради Запорізької області та загальноосвітніх навчальних закладів в умовах малого міста» ІV (концептуально-узагальнюючого) етапу протягом 2013-2014н.р.; відповідно продовжується робота творчої групи в даному напрямі; даним наказом розподілено обов’язки між учасниками дослідної роботи та встановлено строки виконання пунктів щодо узагальнення роботи дослідно-експериментального , а саме:

 

  1.     Забезпечення виконання ІV (концептуально-узагальнюючого) етапу дослідно-експериментальної роботи (згідно Програми дослідно-експериментальної роботи ІV етапу на 2013-2014н.р.)                
  2.              Здійснення оцінки експериментальної діяльності за результатами узагальнення      
  3.      Узагальнення діагностичних досліджень за дослідно-експериментальний період та розробка рекомендацій всім учасниками навчально-виховного процесу.
  4.   Забезпечення звітування за результатами самоосвітньої діяльності педагогічних працівників в рамках дослідно-експериментальної роботи.
  5.             Проведення  засідання творчої групи з метою підведення підсумків за весь  період.(з квітня 2011р. по липень 2014р.)
 

Мы переехали


Онлайн 1
Гостей 1
Читателей 0